Соняшник не тільки красива і яскрава квітка, а й культурна рослина, що забезпечує людей смачною олією і корисним насінням. Багато садівників та городників вирощують соняшник з насіння, попередньо відібравши якісні насіння соняшника.
Щоб отримати багатий урожай насіння, необхідно правильно підійти до обробки насіння:
- провести калібрування;
- виконати обробку від шкідників та хвороб;
- протруїти.
Незадовго до посіву насіння соняшника замочують у розчині марганцю. Ідеально робити цю процедуру за добу. Така ванна допоможе захистити молоді та ніжні сходи від шкідників і істотно знизить захворюваність даної культури.
Посадку здійснюють на місяць, що росте. Період посіву з березня до червня. Чим тепліше клімат у регіоні, тим раніше можна висаджувати насіння у відкритий ґрунт, головне, щоб ґрунт встиг прогрітися від +8 до +12 градусів.
Ця культура невибаглива і не боїться посушливого літа, що з розвитком кореневої системи, здатної видобувати вологу з ґрунту на глибині, що досягає двох метрів. Дозрівання культури здійснюється від 80 до 130 днів, залежно від сорту.
Поради щодо правильного вирощування насіння соняшника
На полях цю культуру можна висаджувати трьома способами:
- Широкорядним. При такому способі посів насіння здійснюється рядами, ширина між якими варіюється від 25 до 80 см. Агрономи не рекомендують залишати багато місця між рядами, щоб не дати висохнути грунту;
- Квадратно-гніздовий. Цей спосіб передбачає висадку насіння квадратом зі сторонами 70х70. Насіння сіє по кутках. Цей спосіб хороший, коли поля обробляються механізованими засобами;
- Пунктирний. Посів насіння здійснюється методом 70х30. Все насіння повинне розташовуватися рівномірно.
Щоб зібрати багатий урожай, соняшник необхідно поливати, оскільки без цього він буде досить мізерним. Рослина любить полив у період цвітіння та формування насіння. Грамотні агрономи намагаються підтримувати вологість ґрунту в діапазоні від 60 до 70%. Така вологість повинна бути присутня за 20 діб до цвітіння і стільки ж після закінчення.
Соняшник любить підживлення, що складається з таких елементів, як азот, калій та бор. Перший використовують відразу після проростання, у період активного росту культуру необхідно підгодовувати калієм, а після зав’язі 3-4 пар листя і перед цвітінням актуальним підживленням стане бор.